İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.9409
  • Euro döviz kuru 6.5526
  • HABERLER
  • DİYANET
  • AÖF: Diyanet Görevde yükselme sınav sorularını açıklanmayacak
  • 04-11-2019 18:23

AÖF: Diyanet Görevde yükselme sınav sorularını açıklanmayacak

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan sınavlara ait soru ve cevapları yayınlamaması üzere adaylar şokta....AÖF Diyanet sınavlarıyla ilgili bir duyuruda bulundu. Sınav sorularıyla ilgili ilginç değişilik geldi. Sosyal Medyada Adaylar Soruları görmeden nasıl ne şekilde ihitaz edeceklerini ,hayel kırıklığına uğradıklarını ifade ediyorlar....

AÖF: Diyanet Görevde yükselme sınav sorularını açıklanmayacak

AÖF: Diyanet Görevde yükselme sınav sorularını açıklanmayacak

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet İşlerinden yetkililerle yaptığım görüşmede; Anadolu üniversitesi ile 5 yıllık anlaşma yapıldığını, Görevde Yükselme Sınav Soruların açıklanmayacağını, Adayların yapılan itirazlarında başkanlığımızca kabul edileceğini belitti.

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ise, Anadolu Üniversitesine ve Diyanet İşleri Başkanlığına yazı yazdığını ifade etti.
Yazıda ;"Bilindiği gibi, Diyanet İşleri Başkanlığı görevde yükselme sınavı 2 Kasım 2019 Cumartesi günü yapıldı.
Öncelikle sınava giren bütün çalışanlara başarılar diliyoruz.
Adaylar; sınav sorularına ve sınav uygulamasına yönelik 04.11.2019-08.11.2019 tarihleri arasında itirazda bulunabileceklerdir.
İtirazlarını, Anadolu Üniversitesinin “Aday İşlemleri Sistemi” (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden çevrimiçi olarak erişilen “Sınav İtiraz Formu” vasıtasıyla yapabileceklerdir."ifade edildi.
 
Ancak, sınavda sorulan sorular yayımlanmadığından, itirazların doğru bir şekilde yapılamayacağı adaylar tarafından Sendikamıza iletilmiştir.
Soruların yayımlanması için Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne yazdığımız yazı ektedir. Bütün adaylara duyurulur."ifade edildi.

SORULARIN YAYIMLANMAMASI ADAYLARIN HAK ARAMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜN ÖNÜNE GEÇİLMESİDİR
Dini Bülten olarak Soruların yayımlanmaması sebebiyle sınava katılan adayların hak arama özgürlüğünün önüne geçilmektedir. Soru havuzu oluşturulması gerekçesiyle, soruların açıklamasından imtina edilmesi kabul edilebilecek bir gerekçe olamaz. Oluşan on binlerce sorunun adaylar tarafından bilinmesi nasıl bir olumsuzluk oluşturacaktır? Bu bir gerekçe olarak kabul edilirse, hangi konulardan soru sorulacağının bilinmesi de bir gerekçe olabilir. Bütün bu sebeplerle AÖF’nin gerekçelerine katılmadığımızı, Soru ve Cevapların yayınlanmaması yargıya taşınacağının bilinmesini istiyoruz.....


HABERE YORUM YAZIN
mağdur mağdur 05.11.2019

vebali diyanetin.hak hukuk merkezi olması lazım gelen kurumumuz.birçok soruda şıklarının çok cevaplı olduğunu düşünüyorum.lakin soruları hazırlayanların bile ezbere yazamacağı soru ve şıklarını sınava girenler nasıl aklında tutsun.büyük bir hak ihlali.yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER