İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 6.8579
  • Euro döviz kuru 7.7825
  • 05-06-2019 21:43

Bekiroğlu'ndan Basın Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden alınan Haydar Bekiroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bekiroğlu'ndan Basın Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevinden alınan Haydar Bekiroğlu, sosyal medya hesabından basın açıklaması yaptı;

Kamuoyuna Açıklama;

Müvekkilim Haydar BEKİROĞLU Diyanet İşleri Başkanlığında imam-hatiplik eğitim görevliliği müfettişlik ve daire başkanlığı vazifelerini müteakiben Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleriyle Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görev ve mesuliyetini üstlenmiş yine aynı takdir makamının tensibiyle bu görevden ayrılmıştır.

Müvekkilimin görevi öncesinde görevi sırasında ve görevinden ayrılmasından sonra ifsat ve fitne amaçlı bazı haber siteleri yayınladıkları hukuk dışı içeriklerle ülkemizin güzide kurumlarından biri olan Diyanet İşleri Başkanlığını ve bu teşkilatın seçkin mensuplarını kaos ve karmaşayla meşgul ederek iş yapamaz hale getirmeyi hedeflemiş basın yayın özgürlüğünü kişi ve kurumların hak ve hukukuna karşı bir silah olarak kullanmışlardır.

 

Müvekkilimin talebi üzerine açılan davalar neticesinde www.dinihaberler.com [http://www.dinihaberler.com] sitesi haksız ve hukuksuz içeriği sebebiyle erişime kapatılmıştır.

Aynı şekilde yine müvekkilimin başvurusu üzerine aynı odaklarla eşgüdümlü çalışan www.dinihaber.de [http://www.dinihaber.de] sitesi de erişime kapatılmıştır.

Twitter üzerinden müvekkilimin kişilik haklarını ihlal eden @Diyanet06 isimli hesabın da kapatılmasına karar verilmiştir.

Şer ve ifsadı gaye edinen bu şahıslar mahkeme kararları istikametinde hareket edip habercilik yapmak yerine bu defa www.dinihaber.com [http://www.dinihaber.com] isimli site üzerinden daha önce mahkeme kararıyla erişime kapatılan içerikleri yayımlamaya devam etmişlerdir. Bu durum ilgili kişilerin kanun hukuk ve ahlak gibi herhangi bir kaygılarının olmadığının sarih göstergesidir.

Son olarak müvekkilimin genel müdürlük görevinden ayrılmasının ardından www.dinihaber.com [http://www.dinihaber.com] isimli internet sitesinde müvekkilim aleyhinde haberler yeniden yayımlanmaya başlanmış bu asılsız haberler karşısında tarafımızca yine dava açılmış söz konusu içeriklerin fitne amaçlı iftiralar olduğu bir defa daha mahkeme kararıyla tescil edilerek erişimin engellenmesi kararı verilmiştir.

 

Buna göre müvekkilim Haydar BEKİROĞLU'na yukarıda sayılan internet siteleri ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yöneltilen tüm isnatlara karşı mahkemeye başvurulmuş ve tüm davalar müvekkilimin lehine sonuçlanmıştır.

Müvekkilim bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kişilik haklarını ihlal ederek iftiracılığı meslek bilen ve gazeteciliği insanların saygınlığına karşı bir silah olarak kullanan tüm kişi ve kuruluşlar karşısında hukuki haklarını kullanmaya devam edecektir.

Diyanet Teşkilatının bir evladı olmak ve bu teşkilatın herhangi bir kademesinde necip milletimize hizmet etmek büyük bir onur ve sorumluluktur. Bu şuura sahip olan müvekkilim çok sevdiği Diyanet camiasınının doğru şekilde bilgilendirilmesini yerine getirilmesi zaruri bir görev addetmektedir.

İslam ümmetinin aziz milletimizin ve seçkin Diyanet camiamızın bayramı mübarek olsun.

Haydar BEKİROĞLU
Vekili Av. Mahmut ACERCEHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER