İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • 06-02-2020 13:31

Müftü Abdulhamid PEHLİVAN’ın Tayini çıktı.

Kastamonu Araç İlçe Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN’ın tayini Amasya Merzifon İlçesine çıktı.

Müftü Abdulhamid PEHLİVAN’ın Tayini çıktı.

Araçtan bir yıldız kaydı.

İlçe Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN’ın tayini çıktı. Gayretli İlçe Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN’ın tayini şirin ilçe olan Amasya Merzifon İlçesine çıktı.

Edinilen bilgiye göre ," İlçemizde her yıl en az bir kere hafızlık icazet programları ve Kur’an Tilavetleriyle ilçeye mührünü vurdu. İmam-Hatip Liseleri ve İmam-Hatip Ortaokulları ile çok katılımlı programlar gerçekleştirdi. İlçe ve İğdir köyünde bulunan bütün esnafları Merkez Din Görevlileri ile beraber ziyaret etmesiyle hatırlanacak olan Pehlivan ilçede bir çok ilke imza attı bunun neticesi Kastamonu ili onu bağrına bastı.

Araç İlçe Müftülüğü Müftü Mehmet Kamil Efendi Diyanet Gençlik Merkezi, Araç İlçe Müftülüğü Müftü Hasan Tahsin Efendi Diyanet Gençlik Merkezi, Araç İlçe Müftülüğü İğdir Köyü Diyanet Gençlik Merkezi, Araç Merkez Kız Kuran Kursu(Hafızlık), Araç Merkez Abdullah Yeğin Erkek Kuran Kursu(Hafızlık), Araç Merkez Kız Kuran Kursu (Yaşlı Bayan) (Hafızlık), İğdir Merkez Camii Kuran Kursu(Hafızlık),  Saraykent 4-6 Yaş Kuran Kursu, Erenler 4-6 Yaş Kuran Kursu, İğdir Köyü 4-6 Yaş Kuran Kursu, Yeşilova 4-6 Yaş Kuran Kursu, Kötürüm Beyazıt Camii Kuran Kursu, Siteler Karasu Camii Kuran Kursu, Yeşil Mahalle Camii Kuran Kursu, Toplu Konut Kuran Kursu,  Kayaboğazı Köyü Camii Kuran Kursu, İğdir Orta Camii Kuran Kursu, Akkent Sitesi Kuran Kursu, Mehtap Sitesi Kuran Kursu, Yeşil Karadeniz Kuran Kursu, Esenkent Camii Kuran Kursu Müftü Pehlivanın eğitim alanında ilçeye kazandırdıkları.

İlçeye döneminde on civarında yeni kadro getiren Pehlivan, Araç Merkez Erenler Camii , Terke Merkez Camii, Toygaören Köyü Camii, Karacık Köyü Uçancık Mah. Cami, Deretepe Köyü Eseli Mahallesi Camiilerinin yapılmasında öncülük etti ve bitirdi. Çubuklu Dere Camii, İğdir Eğitim Yerleşkesi ve Cami devam eden çalışmalardır.

İlçemizde Yaz Ku’an Kursu eğitimleri çok canlı geçti. Özet bir kitap bastırılıp bu kitap kurs boyunca takip edildi. Her yaz bütün kayıtlı öğrencilerin, her kurstan üç öğrencinin katıldığı iki yarışma yapıldı. Her öğrencinin katıldığı yarışmada ilk ona, her kurstan katılan üç öğrencinin katıldığı yarışmada bütün öğrencilere hediye verilmiştir.

Özel ve toplu piknikler yapıldı. Her yaz kursu son haftası Vali Enis Yeter Spor Alanında bütün öğrencilerin katılımıyla 20 ye yakın alanda yarışmaklar ve öğrencilere ikramlar yapıldı. Bu programa aileler, öğrencisi olsun olmasın merkez ve çevre köylerdeki Din Görevlileri de katıldı.

Müftümüz ilçeye geldiği hafta itibariyle Araç İlçe Müftülüğü Müftü Hasan Tahsin Efendi Diyanet Gençlik Merkezinde din görevlilerine yönelik Talim ve Tashih-İ Huruf Dersleri (Her çarşamba sabah namazı sonrası ), Bayan Kuran Kursu Hocalarına yönelik Talim ve Tashih-İ Huruf Dersleri (Her perşembe öğle namazı sonrası ), Araç Halkına yönelik Talim ve Tashih-İ Huruf Dersleri(Her pazartesi yatsı namazı sonrası )’ni verdi.

Ay sonunda ilçemizden ayrılacak olan Sayın Müftümüz Abdulhamid Pehlivan’a yeni görevinde başarılar dileriz."

 HABERE YORUM YAZIN
Serkan Aksoy Serkan Aksoy 19.09.2020

S.a Allah cc.Müftü beyden razı olsun çok çalıştı.Çabaladı Bizler üzerinde çok emeği var.Allah cc. İşlerinde kolaylıklar nasibetsin.inşallah Esselamu öp öpAleyküm.Verahmetullahi veberekatühü Allah cc emanet olunuz sağlıcakla kalıniz.Saygılarımla

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER