İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.7148
  • Euro döviz kuru 6.3738
  • HABERLER
  • HAC - UMRE
  • 2018 Hac Kayıt Başvuruları! Kayıt Sorgulama ve Yenileme İşlemi
  • 15-12-2017 01:45

2018 Hac Kayıt Başvuruları! Kayıt Sorgulama ve Yenileme İşlemi

Hac kayıt başvuru işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar Diyanet İşler Başkanlığının İnternet sitesi üzerinden müracaatlarını tamamlamaya devam ediyor. Kayıt yenileme işlemleri hakkında yönlendirmelerin de yapıldığı 2018 Hac kayıt başvuru işlemleri, 29 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. İşte merak edilen tüm detaylar dinibulten.com'da....

2018 Hac Kayıt Başvuruları! Kayıt Sorgulama ve Yenileme İşlemi

DİNİ BÜLTEN/ÖZEL

2018 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler müracaatlarını 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında ilgili bankalara 20.-TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı “http://hac.diyanet.gov.tr” internet adresinden elektronik ortamda veya doğrudan müftülüklere yapabileceklerdir.

2018 yılına kadar Kur’aya katılanlardan hacca gidemeyenler; “Kayıt Yenileme” işlemlerini 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında İl ve İlçe Müftülüklerinde veya İnternet ortamında kendileri yapacaklardır.

Hac Müracaatlarıyla ilgili gerekli açıklamalar için Lütfen Tıklayınız..: 

Hac Kayıt Durumunuzu Sorgulamak İçin Lütfen Tıklayınız....​:

 

HAC KAYDI NASIL YAPILIR?

1-     2018 yılında ilk defa kayıt yaptıracakların ön kayıt işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

2-     İlk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımızdan kişi başına 20 TL. ön kayıt ücreti alınacaktır.

3-     Ön Kayıt Ücreti Anlaşmalı Bankalardan Birine Yatırılacaktır.

4-     Hac kayıtları T.C. kimlik numarası ile yapılacak olup, yabancı uyruklu olanların kayıtları alınmayacaktır.

5-     Vatandaşlarımız ön kayıtlarını elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinde gerekli bilgileri doldurarak veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, müracaat formunu doldurmak suretiyle “Oda Tercihli” veya “Otel” konaklama türlerinden birini hac fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak, varsa kuraya birlikte katılmak istediği kişileri belirterek kayıtlarını yapacaklardır.

6-     Daha önceki yıllarda hac kaydı olup, 2017 yılında hac kurasına katılan ancak kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri, 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Başkanlığımız tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

6-     Kaydı yenilenen vatandaşlarımızdan her hangi bir kayıt ücreti talep edilmeyecektir.

7-     Kayıt yenileme işlemi Başkanlığımızca yapılacaklardan; il/ilçe. konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik talebinde bulunanların, 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

8-     Hacı adayları müracaatlarını yaptıktan sonra mağduriyet yaşamamaları için kayıt durumlarını hac.diyanet.gov.tr adresinden sorgulayabileceklerdir.

9   Hacı adayları müracaatlarını yaptıktan sonra mağduriyet yaşamamaları için kayıt durumlarını hac.diyanet.gov.tr adresinden sorgulayabilecekleri....

10-        2018 yılı hac organizasyonda uygulanacak usul ve esaslar ile kesin kayıt tarihleri ve hac konaklama türlerine göre alınacak ücretlere ilişkin hususlar Başkanlık talimatı olarak bilahare gönderilecektir.

HAC KAYDI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KAYIT DURUMUNUZU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2018 YILINDA İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAKLAR…İÇİN TIKLAYINIZ

ÖNCEKİ YILLARDA KAYIT YAPTIRANLAR(KAYIT YENİLEME) İÇİN… … TIKLAYINIZ

ÖN KAYIT VE KAYIT YENİLEMELERDE ORTAK KRİTERLERİ İÇİN … TIKLAYINIZ

2018 HAC FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER