İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 7.2473
  • Euro döviz kuru 8.5193
  • 16-07-2020 14:48

Güldemir, Diyanet-Sen’in Yeni Genel Başkanı Seçildi

Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleşti. Yapılan Genel Kurulda Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in yeni Genel Başkanı olarak seçildi.

Güldemir, Diyanet-Sen’in Yeni Genel Başkanı Seçildi

Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurul Seçimleri Green Park Otel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 2 listenin yarıştığı seçimler sonucu Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen Genel Başkanlığı’na seçildi.

dynkurul

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımı ile gerçekleştirilen olağanüstü genel kongrede divan başkanlığını ise Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen gerçekleştirdi.

Güldemir: Dünya Büyüklüğünde Bir Dava’nın Gönül Erleriyiz

Güldemir, "Bundan sonra el birliği ile gönül birliği ile kaldığımız yerden sendikamızı daha ileri taşımak için çalışacağız. Gün birlik günü. Olağanüstü bir kongre süreci yaşadık" dedi.

Memur-Sen’in ve Diyanet-Sen’in dünya büyüklüğünde bir davanın gönül erleri olduğunu belirten Güldemir konuşmasına şöyle devam etti:

Çünkü biz, Peygamber Efendimizin kurucuları arasında yer aldığı haksızlığı ortadan kaldırma, yani erdemliler hareketinin, faziletliler yemininin devamıyız. Çünkü biz, büyük bir şecaat ve iyilik hareketi olan fütüvvet hareketinin devamıyız. Çünkü biz, ehliyet ve liyakat standartları ile erdem ve ahlaki standartları en üst seviyede yaşayan ve yaşatan ahilik cemiyetinin takipçileriyiz. Çünkü biz, Hazreti Ömer’le başlayıp Osmanlı da zirveye ulaşan dayanışma ve yardımlaşmanın adresi vakıf geleneğinin mirasçılarıyız. Çünkü biz, milletine ‘korkma’ diye haykıran Mehmet Akif Ersoyların, insan yetiştirmeyi davasının merkezine koyan Ahmet Yıldızların öğrencileriyiz.

guldemir3Türkiye Başarılı Olmak Zorunda

Ülkemizin geleceği milletimizin yarınları ümmetin birliği ve dirliği için güçlü olmamız gerektiğinin altını çizen Güldemir “İnsanlığın barışı ve huzuru için güçlü olacağız. Biz güçlü olursak, Mescid-i Aksa özgürlüğüne kavuşacak. Biz güçlü olursak, Arakanlı Müslümanlar zulümden kurtulacak. Biz güçlü olursak, Türkistan bağımsız olacak. Biz güçlü olursak, Filistinli kardeşlerimiz nefes alacak. Biz güçlü olursak, Emperyalistler Müslüman coğrafyada at koşturamayacak Biz güçlü olursak, Avrupa’nın göbeğinde İslamofobi yaşanmayacak. Tıpkı Afrin’de olduğu gibi, tıpkı Münbiç’te olduğu gibi, tıpkı pandemi döneminde 137 ülkeye yardım ettiğimiz gibi, tıpkı Ayasofya camii yeniden ibadete açıldığı gibi.” İfadelerine yer verdi.

Çözüm Odaklı Çalışacağız

Ülkemizin ve din görevlilerinin çözüm bekleyen bir çok sorunu olduğunu belirten Güldemir, Müslüman aile yapısına büyük zarar veren İstanbul sözleşmesinin iptali için elimizden gelen herşeyi ortaya koyacağız. Yılan hikayesine dönen 3600 ek göstergeyi konfederasyonumuzla beraber el ele verip çözeceğiz Emeklilikte eş yardımının kesilmemesi için mücade edeceğiz. Maaşlardaki vergi matrahlarının düzeltilmesi için konfederasyonumuza destek vereceğiz. Sözleşmeli kardeşlerimizin kadroya geçmesi için girişimlerde bulunacağız. Genel idare hizmetlerinden vaizlerimize, imam hatiplerden kuran kursu hocalarımıza, müftülerimizden yardımcı hizmetlerde çalışanlara kadar, kısaca bütün Diyanet çalışanlarının sorunlarını çözmek talep ve isteklerini yerine getirmek için yoğun bir gayret göstereceğiz.” Şeklinde konuştu.

guldemir4Biz Erdemli ve Eylemli Sendikacılığız

Sendikacılıkta yeni başarı öyküleri yazmak için geliyoruz diyen Güldemir “Doğu’da biz, Batı’da da” Evet, Kars da biziz, Muğla da biziz, Mardin de biziz, Edirne de biziz. Biz tek yüreğiz. Biz yeni sendikacılığız. Biz kadro hareketiyiz. Biz erdemli ve eylemli sendikacılığız.Yükseliş sürecini yeniden başlatmak ve sürekli hale getirmek için geliyoruz. Kısacası sendikacılıkta yeni başarı öyküleri yazmaya geliyoruz. Sendikacılıkta yeni bir dönem başlatıyoruz ‘Ortak Akıl Dönemi’ Sendikamızı ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz inşallah!

Diyanet Sen üyesi olan kazanacak . Diyanet-Sen üyeliğini bu ülkenin en değerli üyeliği haline getireceğiz.” Diye konuştu. 

Yalçın: Ayasofya Camii Millete En Büyük Armağanlardandır

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Diyanet-Sen’in Olağanüstü Genel Kurulu’na katılarak bir konuşma yaptı.

kongreolaganustu

Kurula katılarak bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikacılığa yeni bir soluk kazandırma adına Memur-Sen’in Akif İnan tarafından sendikal hayata kazandırıldığına vurgu yaparak, Memur-Sen’in duayen isimlerine bu büyük örgütü Türkiye’ye kazandırmaları sebebiyle teşekkür etti.

Diyanet-Sen’in de bu kapsamda sendikal hayata kazandırıldığını anlatan Yalçın, “Din görevlilerinin sendikası olmaz, ayrıca buna da müsaade edilmez’ sözlerine aldırmadan, örselenmeden yoluna devam eden, ısrarla, inatla yolculuğunu sürdüren ve Diyanet ve Vakıf görevlilerine sendikal hakkı kazandıran, kazanımlar üreten büyük Diyanet-Sen ailesini selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı.

yalcinkongreMemur-Sen, Rüşdünü İspat Etmiş Bir Oluşumdur

“Memur-Sen'in milletin karşısında olduğu bir hikâye hiç olmadı” diyen Yalçın, “Ülkemize her zaman katkıda bulunduk. Ülkemizin dar zeminlerden çıkmasında rol oynadık. Memur-Sen ailesi bu anlamda, şimdiye kadarki hikâyesiyle çeyrek asrı geride bırakarak destanlar yazıyor. Memur-Sen, sendikacılığın kitapta yeri var mı tartışmalarının yaşandığı zeminden çıkıp, sendikacılığın kitabını yazan bir başarıya ulaşmıştır. Memur-Sen, rüşdünü ispat etmiş bir oluşumdur ve yeni bir dünya mümkündür anlayışını en iyi şekilde kanıtlamış bir teşkilattır” diye konuştu.

Ayasofya Camii Millete En Büyük Armağanlardandır

Ayasofya Müzesi’nin camiye döndürülme düzenlemesinin millete en büyük armağanlardan biri olduğunu ifade eden Yalçın, “Bu anlamda Fatih Sultan Mehmed’in gönlü huzur içindedir ve onun millete emanet ettiği vakfiyesi cami olarak milletin hizmetinde olacaktır. Alınan bu karar nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

yalcinkongre1Anadolu Cesareti 15 Temmuz’da Ortak Bilinç Haline Dönüştü

“Önemli günlerden geçiyoruz yarın 15 Temmuz” diyen Yalçın, 15 Temmuz’da milletin başına çorap örmeye çalışanların, okyanus ötesinden aldığı talimatlarla millete kurşun sıkanların 15 Temmuz’da şanlı bir direnişle mağlup edildiğini ifade etti. Anadolu cesaretinin 15 Temmuz’da ortak bir bilinç haline dönüştüğünü belirten Yalçın tarihi günde din görevlilerinin gösterdiği büyük cesaretin millet tarafından açıkça görüldüğünü belirtti.

Türkiye’nin ağırlıklarından kurtulduğunu vurgulayan Yalçın, Türkiye demokrasisinin korku tünelinden çıkma konusunda büyük mesafe kat ettiğini söyleyerek, “Vesayeti millet üzerinden atma noktasında önemli adımlar atıldı. Türkiye artık yeniden büyük Türkiye iddiasıyla yarına ilişkin ödevlerini konuşuyor. Hakkaniyetli olmayan dünya sisteminin değişmesi ve dönüşmesi için Türkiye, önerileriyle ve teklifleriyle yeni ve daha adil bir dünyanın mümkün olabileceğini deklare ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

guldemir1Diyanet-Sen Olağanüstü Genel Kurul seçimleri sonucu yeni Diyanet-Sen Genel Merkez yönetimi şu isimlerden oluştu:

Genel Başkan: Mehmet Ali Güldemir

Genel Başkan Yardımcısı (Genel Sekreter):Hacibey Özkan

Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanmadan Sorumlu):Neslibey Özkan

Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşlerden Sorumlu): Ali Yıldız

Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişimden Sorumlu):Cebrail Yakışır

Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu):Mehmet Yaman

Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu): Ali GüzeldalHABERE AİT RESİMLER

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER