İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.3120
  • Euro döviz kuru 6.0501
  • HABERLER
  • SENDİKA
  • Başkan Özdemir,Dizimizin Dibi, Yaramızın İzi, Dirilişimizin Filizi Kudüs.
  • 07-12-2017 13:13

Başkan Özdemir,Dizimizin Dibi, Yaramızın İzi, Dirilişimizin Filizi Kudüs.

Başkan Özdemir,Dizimizin Dibi, Yaramızın İzi, Dirilişimizin Filizi Kudüs.

Bugün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa'nın merkezinde Bosna'da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye'de, Irakta, Yemende, Filistinde her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan'da kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilmekte; bundan dolayı milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cür'etinde bulunmuşlardır.

İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. Televizyonlarda naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu "şımarık"lıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslam'ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedi'nin yasaklanması; son olarak da Kudüs'ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cür'etinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. Amerika Birleşik Devletlerinin başkanı şarışın şizofren hastası Trump tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkent olarak ilan edilmesine Ortadoğu coğrafyasında bulunan petrol milyarderi Müslüman ülkelerin şarlatan kukla liderleri, basiretsiz yöneticilerinden hiç ses çıkmaması çok manidardır. Ortadoğudaki akan bu kandan o bölgedeki Müslüman ülkelerin, ABD ve Avrupa ülkelerinin temsilcisi gibi davranan şaklaban liderlerin çok büyük vebali ve sorumluluğu vardır. Alem-i İslam'ın reel politik kaygılardan arınarak, Amerika'dan, İsrail'den, Avrupadan değil Allah'tan korkmaya ve O'na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz." Her zaman söylediğimiz gibi sorumlu, ilkeli ve kararlı sendikacılık anlayışımız gereği hep ısrarla önce ülkemiz, sonra ilkemiz, üyelerimiz, dini ve milli değerlerimiz bizim kırmızı çizgimiz ve vazgeçilmezlerimizdir. O halde Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak İlk Kıblemizin olduğu yer KUDÜS kırmızı çizgimizdir.

Bu sebeple Müslümanların İlk kıblesinin bulunduğu Kudüs'ün şımarık sarışın şizofren hastası ABD başkanı Trump tarafından İsrail'in başkenti olarak ilan edilmesini asla kabul etmiyor, bu sorumsuz , kasıtlı , ortadoğuda dine dayalı savaşların fitilini ateşleyecek bu açıklamayı kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Açıkçası bu sorumsuz davranışın Ortadoğu çoğrafyasını dahada içinden çıkılmaz bir hale getireceği aşikardır. Amerikanın bu yanlış ve tarafgir tutumundan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini belirtir saygılar sunarım. KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZ, İZZET VE ŞEREFİMİZDİR. Fahri ÖZDEMİR Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan YardımcısıHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER