İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.6974
  • Euro döviz kuru 6.3130
  • 19.03.2019
Fatih Şahin

Fatih Şahin

Çanakkale

Ey tarihin en büyük şehadet destanını yazanlar. Şerefinin ölçüsü, tarihin ufuklarına sığmayan Kahramanlar. Yüreği avucunda, kefeni sırtında olanlar. Ey Er oğlu Er, Yiğit oğlu Yiğitler. Allah ve Resul’ünün övdüğü makama Çanakkale’den, Gelibolu tepelerinden yükselenler… size binlerce kez selam olsun…..

Kahramanca çarpışıp, kan verenler, can verenler… Arslan gibi kükreyip, mertçe haykıranlar… Zaferi kazanma ışığının bir parıltısı bile görülmezken ,akın akın ölüme koşanlar ….Günün en kahpe ,en zalim silahlarına göğsünden, alnından hedef olanlar… Parça parça et olup, dağlara tepelere yağanlar ..Ey adsız, isimsiz toprağın kara bağrında, orayı gül bahçesine çevirenler…Çağın en büyük kahramanları… Ölerek yaşayan, canını feda ederek vatanımızı koruyan yiğitler…. Toprağın koynuna, gülerek giren mücahitler…. Türk milletinin şanına ve şerefine leke sürdürmeyen Mehmetçikler… Sizi kalem yazmaktan, kelimeler ifade etmekten aciz…. Tarihin bağrına sığmayan kahramanları, ancak destanlar yazabilir. Siz tarihin en büyük destanını yazdınız. Süngüleriniz kalem, kanlarınız mürekkepti… Bu savaş haç’ın karşısında, Hilal'in savaşıydı. Çanakkale yaralı arslanların pençesiz dövüşmek zorunda bırakıldığı yerdi… Çanakkale, çakalların bu güzel vatanımıza hücum ettiği yerdi…

Ey şehit ve gazi torunları; Bugün ne olursan ol, ama geçmişini unutma! Tarihi unutursan vebali büyük olur. Dün cepheye giderken uzaklardan duyulan kağnıların yürek yakan iniltisini unuttun mu? Cepheye mermi taşırken yolda donarak şehit olan Şerife bacıların hatırası seni etkilemiyor mu? Ya bir günlük damat iken yurdunu savunmak için cepheye koşanların hali… Elinin kınası kurumadan, Mehmet'ini son defa gören 3 günlük taze gelin Ayşeler Fatmalar… Bir umut diye gökteki kuşlara, yerde esen rüzgârlara evladından haber soran anaların hali… Bunları unutmak mümkün mü? Dünsüz bugün olur mu ki? Kalbindeki küfleri bir üfle bakalım altında kıpkırmızı bir ateşin yandığını göreceksin… Daha da derinlere inersen nefes alıp veren, soluyan fokur fokur bir yanardağ bulacaksın. Bu yanardağ senin yumruk kadar olan kalbinde ….Üzerinde yaşadığın mirasın manasını anla. Dünü doğru öğren, bugünü doğru yorumla… Geleceğe hazırlan, bir ve beraber ol ki Türkiye'mizde çiçekler açsın ,gönüller huzur bulsun, dünya sayemizde mutlu olsun…..

 

Bugün Çanakkale'nin mesajını alan nice kahramanlarımız var. Tıpkı Çanakkale'deki gibi bugün de Türkiye'miz 7 düvele karşı mücadele ediyor. Kahraman askerimiz hainler ve uzantılarıyla kahramanca çarpışıyor. Ha bir de bu millette Çanakkale şuuru hala var mı? Sorusunun cevabının 15 Temmuz'da verildiğini düşünüyorum. Türk milletinin Allah'ı ve peygamberini sevdiğine gönülden inanıyorum. Rabbimizin de Türk milletine yardım ettiğine inanıyorum. Bu Asil milletin yüreğinde, kocaman bir Merhamet ‘in olduğunu hainler e bile Merhamet ettiğinden anlıyorum.

Bu topraklar bedeli de, sorumluluğu da ağır topraklar.… Sultan Alparslan’dan Ertuğrul Gaziye, Fatih ten Kanuniye, Abdülhamit Han’dan Gazi Mustafa Kemal Paşaya ve nice isimsiz kahramanlara borçlu olduğumuz, borçlu doğduğumuz topraklar... İşte Yeni Zelanda. Dünyanın bir ucu ve orada bir avuç değişik coğrafyalarında Müslümanlar yaşıyor. Cuma namazında camiye girip çocukları gençleri ihtiyarları şehit eden terörist  katil var. silahının üzerinde yazanlar sosyal medyadan paylaştıkları kustuğu kin, hepsinde Türk ifadesi var .Demek ki unutmamamız gerekenler var. Bin yıldır İslam'a sancaktarlık yapan bu milletin asaleti ile ataletten kurtulup dünyanın en güçlülerinden biri olması gerekiyor. Bizim az hatırladığımız zaferler onların hiç unutamadıkları kin güttükleri  acıları olmuş.

 

Gelibolu yarımadasını, şehitliklerimizi çocuklarımızla sık sık ziyaret edelim. İyi bir rehberden istifade edelim. Rehberimiz gönüllerimize kahramanlarımızı ve milli şuurumuzu nakşetsin. Çünkü Çanakkale’yi geçilmez kılan askeri taktiklerden ziyade vatan aşkı ve iman dolu gönüllerdi. Selam ve dua ile….


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.