İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • 13.06.2018
Halil ŞEKERCİ -Bandırma  Müftüsü

Halil ŞEKERCİ -Bandırma Müftüsü

Arap Baharı mı, Haçlı İşgali mı ?

Arap  Baharı mı, Haçlı  İşgali mı ?

        Kur’an’ın birçok yerinde Cenab-ı Allah Müslümanların gayrı Müslimlerle insani ilişkiler içinde komşuluk yapılması, iyilik yapılması, adaletli, dürüst muamele edilmesi vb. tavsiye edilmiştir. Ancak Müslümanların bunlarla işbirliği yapması, özellikle Müslümanlara karşı bunların yanında yer almamasını, bunlarla ittifak yapmamasını yani bunların ipiyle kuyuya inilmemesini emretmiştir.

Çünkü Hristiyan ve Yahudilerin Müslümanlara dost olmayacaklarını, hatta Müslümanların zor durumlara düşmesinin onları sevindireceğini beyan ederek uyarmıştır.

Aradan yüz yıllar geçmesine rağmen ne Hristiyanlardan, nede Yahudilerden bu ayetlerde beyan edilenin aksine bir tavır görülmemiştir. Müslümanlara zarar vermek, huzursuz etmek hatta tamamen yok etmek için durmadan iblisçe planlar yapmış ve yapmaya devam etmektedirler.

Geçmişten günümüze yaptıkları ve halen yapmaya devam ettikleri zulüm ve katliamlar, fitneler, Müslümanları huzursuz etmek, parçalamak için yaptıkları sinsi planlar, gizli-açık haince tavırlar, icraatlar ortada iken bir Müslümanın bunlara güvenmesi, bunlarla işbirliği yapması , dayanışma içinde olması, Müslüman kardeşlerine karşı bunlarla ittifak yapması kabul edilemez.

Bu Haçlı kafirleri  (Batı-ABD-Yahudi) ‘Size özgürlük,demokrasi getireceğiz,sizi başınızdaki diktatörden kurtaracağız..Ülkenize BAHAR gelecek diye yeni ve sinsice bir planla Ülkede ki hainleri ve onlara kanan ahmakları kışkırtarak İslam ülkelerini cehenneme çevirip, insanlarını perişan ettiler. Irak, Libya, Suriye, Mısır harabeye dönmüş, yaktıkları fitne ateşi yanmaya devam etmektedir.

İslam ve Türk dünyasının umudu olan ve ayakta kalan bir TÜRKİYE var.Şimdi bu Haçlı zalimlerinin amacı,diğer İslam ülkelerine yaptıkları gibi,asırlarca İslam aleminin bayraktarlığını yapan bu Milleti yıkmak,dize getirmek,Ümmetin umudu olan bu Ülkeyi de Kerbelaya  çevirip Müslümanları ve İslam alemini tamamen bitirmek..Diğer İslam Ülkelerine olduğu gibi size de bahar getirelim, insanlar özgür olsun…(Sanki Türkiye’de insanlar özgür değilmiş, kimse istediğini yapamıyor muş !!)

Bunlar hiç İslam ülkelerine huzur gelsin bahar gelsin ister mi? Bu ülkelerin huzurunu kaçıran, bin türlü fitne-fesat çıkaran zaten kendileri…

Bunların hedefi: İslam dünyasını karıştırmak, işgal etmek, sömürmek ve yok etmektir. Yapılan bunca aşağılık işler ayan beyan ortada iken,Bunların yaptıklarını görmemek için kör,ahmak veya hain olmak gerekir..

Yüzbinlerce Müslüman canavarca katledilirken, bunlar sadece seyreder, zerre kadar acımazlar. Terörist İsrail  çocuk, yaşlı, sivil ayırımı yapmadan misket ve fosfor bombalarıyla vahşice insanları  katlederken,Yahudi halkı bu vahşeti güneş gözlükleriyle seyredip sevinç çığlıkları atıyorlardı..

Dünyanın müteaddit yerlerinde zavallı korumasız insanlara yapılan bu zalimce katliamları Medeni zannettiğimiz BATI sadece seyretmekte kınama bile yapmamaktadır.Fakat aynı Batı iki Yahudi’nin burnu kanasa ayağa kalkıyor,iki  hayvan için seferber olabiliyor…!

Şair yüz yıl önce bu yaratıkları görmüş:

Tükürün milleti alçakça vuran darbelere

Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere

Tükürün ehli salibin o hayâsız yüzüne

Tükürün ki asla güvenilmez onların sözüne.

Suriye’de yaşayan Kürt kardeşlerimizi örgütlemek, silahlandırmak, özgürleştirmek. Güya onlara sahip çıkmak şimdi mi akıllarına geldi. Kaldı ki Suriye’de yaşayan bu insanlar da Müslüman.

Sözde yardım için bölgeye askeri yığınaklar yaparak binlerce tır silah gönderenler neden yetmiş yıldır katledilen, Filistin halkına da hiç olmazsa iki tır silah göndermez? Neden vahşice katledilen ARAKAN’ lıları görmez bile?

Bu Siyonist haçlılar hiçbir Müslüman topluma ne kadar zor da da kalsa, perişan da olsa yardım etmez..Ancak kendi amacına hizmet edenlere,maşa olarak kullanmak istediklerine ve birde kendi ülkesine,vatanına,dinine,milletine ihanet edenlere sahip çıkar,el üstünde tutar…

AMAÇ: Müslümanların birliğini bozmak,birbirine düşürüp huzursuz etmek,güçsüz bırakmak..Yer altı kaynaklarını sömürmek. Ve en önemlisi de; İsrail’in güvenliğini sağlama almak. Büyük İsrail’in önünü açmak…

Asırlardan bu yana hedefledikleri bu amaçlarına ulaşmalarının önünde kalan tek engel TÜRKİYE. Niyetleri belli,fotoğraf gayet net

Dost,müttefik zannedilen ülkeler başta olmak üzere bütün dünya ve içerdeki işbirlikçileri olanca güçleriyle Ümmetin umudu olan bu Devleti (TÜRKİYE ) parçalamaya, yıkmaya çalışmaktadırlar.

Batı,İslam Ülkelerinde öyle kendi başına kararlar alan,istediğini yapan,bağımsız hareket edenleri kabul etmez hele İsrail’e karşı olanları hiç af etmez. Emir alacaksın, itaat edeceksin..

AB sınırları,vizeleri kaldırdı.Tek devlet oldu.Ama İslam Ülkeleri arasında böyle bir yakınlaşma söz konusu bile olamaz..(Zaten elli sekiz parçaya bölünmüş, öylede kalmalı, hatta daha da parçalanmalı..)

Adamlar bin bir fitneyle, kirli oyunlarla Osmanlıyı yıktılar, parçaladılar, onlarca küçük devletçikler kurdular. Bu kurdukları sözde devletçiklerin başına kendilerine bağlı, itaatkar, emir alan yöneticiler atadılar.

Çare: Müslümanlar tarihten ders almalı..Müslüman şartlar ne olursa olsun kafirlere, Yahudilere güvenip onlarla ittifak-işbirliği yapmamalı. Şartlar ne kadar kendimiz için olumsuz da olsa Vatan,Millet aleyhine Kafirlerin,Siyonistlerin oyununa gelip ihanet etmemeli,yanlışa düşmemeli..

Vatan giderse her şey biter. Ne din kalır, ne namus, ne hürriyet. Bütün özgürlükler biter…

                                                                 13-06-2018

                                                   Halil  Şekerci /  Esenler  Müftüsü


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.