İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • 01.03.2016
Halil ŞEKERCİ -Bandırma  Müftüsü

Halil ŞEKERCİ -Bandırma Müftüsü

Geçmişten Günümüze Münafıklar

Kuran-ı Kerim onlarca yerde münafıklardan bahseder, vasıflarını anlatır. Müslüman görünen bu içerdeki hainlere dikkat çeker ve dışardaki kafirlerden daha tehlikeli, sinsi ve daha zararlı olduklarını ve bu hainlere karşı Müminlerin uyanık olmalarını tembihler.

Mümin göründükleri halde gerçekte iman etmeyen bu soysuzlar sürekli fitne-fesat çıkarırlar, ikaz edilincede biz sadece işleri düzeltmeye çalışıyoruz diyerek üste çıkmaya çalışırlar.Müminlerin yanında iman ettik,kafirlerin yanına vardıklarında ise;Biz sizinle beraberiz,sadece müslümanlara yalandan iman ettik deyip onlarla alay ediyor,eğleniyoruz derler. (Bakara:8-11-12-14)

Uhud savaşına giderken bazı inancı zayıf kimseleri de kandıran münafıklar bin kişi olan ordudan üçyüz kişiyi yarı yoldan geri döndürmüş,müslümanların moralini bozmuş ve büyük bir ihanet içine girmişlerdi.

Münafıkların bu tutumu Hendek savaşı sırasında da tekerrür etmiş ve her fırsatta müslümanlara ihanet etmişlerdir.Allahın kesin emri olmasına rağmen münafıklar yahudilerle ittifak etmekten,işbirliği yapmaktan vazgeçmediler.(Maide:51-52)                                                     

O gün münafıklar,Medinede yaşayan yahudilerle sürekli işbirliği içerisinde 0lup,Hz.Peygamber as.ve Müslümanların aleyhine planlar yapıyor,bununlada kalmayıp Mekkedeki müşriklere haber gönderiyor,onları Müslümanlarla savaşmaya kışkırtıyorlardı.Siz dışardan saldırın bizde yahudilerle birlikte içerden size yardım ederiz,Muhammed as. Ve müslümanları ortadan kaldırırız diye müşrikleri müslümanlarla savaşmaya çağırıyor ve yahudileride müslümanlara karşı müşriklere destek olmaya teşvik ediyorlardı.

Münafıklar için vatanın bir önemi olmadığı gibi,vatan sevgisi diye bir duygularıda yoktu.Yeter ki Müslümanlar yenilsin,isterse Medineye Mekkeli müşrikler hakim olsun,ister Medinede yaşayan yahudiler hakim olsun.Yeter ki,Müslümanlar yenilsin.Bunun için her türlü hainliği,şerefsizliği yapmaktan çekinmiyorlardı.Müslüman görünüyor,fakat müslümanları sevmiyor,küçümsüyor ve gizlemeye çalışsalar da duydukları kin yüzlerinden okunuyordu.

Hz.Peygamber  Yemenin,İranın,Anadolunun… fethedileceğinin müjdesini verince müslümanlar; ‘inandık ve tasdik ettik dediler.Münafıklar Hz.Peygamberin bu müjdelerine sırıtarak birbirlerine kaş-göz işareti yapmışlardı.İnanmıyorlardı,şuna bak;Mekkelilerle baş edemiyorlar,Yemeni,İranı almaktan sözediyor..diye birbirlerine fısıldıyorlardı..Ne var ki,Müslümanlar 20 sene içinde Yemen ve İranı aldıkları gibi İslam Orduları Bizansın kapılarına dayanmıştıı.Şüphe yok ki,Allah müslümanlarla beraberdi,fakat münafıklar bunu bilmiyor,anlamıyorlardı.

Tarih boyunca her devirde münafıkların bu kalleş ve haince tutumları süregelmiştir ve halen devam etmektedir.Bu gün İslam Alemine bakılırsa bu münafıkların hemen tüm İslam ülkelerinde müslüman göründükleri,hatta her fırsatta kendilerinin de müslüman olduğunu iddia ettikleri halde aynen Asrı Saadette olduğu gibi müslümanlara ve yaşadıkları ülkeye karşı aynı alçakça davranış ve ihanet içinde oldukları açıkça görülmektedir.

Batı dünyası, Müslümanları yok etmek için asırlarca sürdürdükleri Haçlı seferlerini bugün müslümanların  içindeki bu hain münafıklarla iş birliği yaparak daha dehşetli bir şekilde devam ettirmektedirler.Fakat daha sinsice,haince ve alçakça..Arap baharı diye İslam ülkelerini cehenneme çevirdiler.Tefrikayla birbirine düşman ettikleri müslümanların yanmasını ve acımasızca birbirlerini katletmelerini sadece keyifle seyretmektedirler..

Ne yazık ki,bu gün İslam Dünyasının Kültür mirası tarihi şehirler harabeye dönmüş ve burada yaşayan insanların hiçbir güvenliği  kalmamıştır.Hiç şüphesiz çıkarılan bu kargaşa ve kaosların esas Hedefi İslam Dünyasına lider olma potansiyeline sahip TÜRKİYEDİR..Bizi yok etmek isteyenler Dört bir yandan etrafımızı kuşatmış fırsat kollarken bu cennet Vatan için mezhebi-meşrebi ne olursa olsun herkesin tek yumruk olması,güç birliği yapması gerekmez mi?Peki biz böyle bir günde birlik olmazsak ne zaman olacağız?Öyleyse gün birlik olma,güç birliği yapma günü,ayrılık zamanı değil.barış ve dayanışma zamanı..

Fakat ne yazık ki;Bugün dünyanın her yerinde  alçakça,zalimce saldırılarla ,Müslümanlara ateş ve ölüm yağdırılırken elhamdülillah bizde müslümanız diyen çok kimsenin aldırdığı bile yok.Aksine bu katillerin,zalimlerin sözcülüğünü yapan,hatta onlarla işbirliği içinde olanlar,söz ve tutumlarıyla kendi Ülkesini suçlayan ve çekinmeden bunu tüm dünya-aleme ilan edenler var.Din,Vatan bunların umurunda değil..Hani Müminler birbirinin derdiyle dertlenecek,acılarına ortak olacaktı.Bundan geçtik İslam Coğrafyasında insanlık suçu işleniyor,iki balina için dünyayı ayağa kaldıran insanlık,bu dram karşısında sessiz,hatta memnun..Çünkü yanan İslam coğrafyası ve ölenler insan,fakat MÜSLÜMAN…

Öte yandan elhamdülillah bizde müslümanız dedikleri halde bazılarının,namazla-Dinle alay etmeleri,İslamla bağdaşmayan tutum ve davranış sergilemeleri,her fırsatta İslama-Müslümanlara saldırmaları…İnsanların inancı gereği yaşamlarına tahammülsüzlükleri nasıl izah edilir?

Fransada yayılanan Hz.Peygambere hakaret içeren karikatürleri basın özgürlüğü diye bu müslüman Ülkede yayınlamaya kalkmak,bilbordlara asmak..Hemen hemen tamamı Müslüman olan bir Ülkede bunları yapmak ne anlama gelir? Bunu yapmak özgürlük değil,milyonlarca müslümana pervasızca hakaret ve onları  tahrik etmektir.Hele biri Avrupada veya Türkiyede papaya hakaret içeren bir karikatür yayınlasın,bilbordlara assın…(Biz kesinlikle böyle bir şeye de karşıyız) İnsanların inancına saygılı olmak,müslüman olmanın ötesinde,insan olmanın gereğidir.Özgürlük,kardeşlik,huzur ve barış isteyen başkalarına saygılı olmalı,kendisi inanmasa bile milyonlarca insanın Kutsallarına dil uzatmamalı,saygılı olmalı.İNSANLIK budur…

Bir diğer husus;Dünyanın bir ucundan gelip milyonlarca müslümanı katleden,İslam ülkelerine ateş ve ölüm yağdıran haçlı ve Rus kafirlerine tek kelime etmeyen,Filistin,Doğu Türkistan…vb..ülkelerde yaşayan zavallı insanlara cehennem hayatı yaşatan zalimleri görmezden gelen,fakat her fırsatta Osmanlıyı,ecdadı suçlayan, hakaret edenlere ne demeli…Yazık ki,bu insanlar bu Ülkenin vatandaşı ve bu Vatanın ekmeğini yiyor…?

Bi defa Osmanlı beşyüz sene hüküm sürdüğü yerlerde kimsenin dinine,diline karışmamış.Fakat Batılı ülkeler elli sene hakimiyet kurdukları ülkelerde onbinlerce insanı canavarca öldürmüş,bu insanların çoğunun dinini,dilini değiştirmişler…

Bizim okumuş,sözde aydın insanlarımız, Osmanlının ne işi vardı Avrupada.. diye,ecdadı ve müslümanları suçlayıp dururken;Batı dünyasının ta Hindistanda,Mısırda,Cezayirde,Güney Afrikada ne işleri vardı,demez.Asırlarca süren ve onbinlerce insanı vahşice katleden HAÇLI kafirlerinden hiç söz etmezken her fırsatta Müslümanları,ecdadını kötüler….Sorsan,herkesten çok müslümanlar,herkesten daha iyi türkler..!

Bu insanlara mezarda ve Mahşerde soracaklar:Allaha,Peygambere iman ettin mi? İslam için,müslümanlar için ne yaptın? Kem küm edecek,cevap veremiyecekler.Melekler diyecek: Senin ne yaptığını biz biliyoruz,sen ömür boyu Allahı,Peygamberi hiç düşünmedin,ömrün boyunca müslüman göründün ama müslümanlara hep hiyanet ettin,islam düşmanlarıyla müslümanların aleyhine gizlice işbirliği yaptın,durmadan fitne-fesat çıkarıp müslümanları huzursuz ettin.Kafirlere,dinsizlere,yahudilere,hatta fasıklara ve facirlere gösterdiğin hoşgörüyü,saygıyı müslümanlardan esirgedin…..

Velhasıl,tarih boyu Müslümanlar dışardan saldıranlardan çok içerdeki düşmandan zarar görmüştür.Çok uyanık olmak lazım,princin içindeki beyaz taşlara nasıl dikkat etmek gerekiyorsa,içerdeki münafıklara,hainlere de aynı şekilde dikkat edilmeli…

Allah İslam alemini ve Müslümanları her türlü kafirlerin,özellikle içlerinde barınan münafıkların,hainlerin şerrinden muhafaza eylesin..

 

Bu makale Sayaç defa okundu
 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.