İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 7.2899
  • Euro döviz kuru 8.5298
  • 25.08.2019
Halil Şekerci Esenler Müftüsü

Halil Şekerci Esenler Müftüsü

Bitmek Bilmeyen Kadın Cinayetleri Ve..

BİTMEK BİLMEYEN KADIN CİNAYETLERİ VE..

Yüzde doksan dokuzu müslüman denilen ülkemizde yine bir vahşet,insanları dehşete düşüren,üzen ve yasa boğan korkunç bir kadın cinayeti.Bu ilk değildi,görünen o ki,son da olmayacak!..

Bu cinayetlerin önü nasıl alınacak,kadınlar nasıl korunacak diye tv lerde oturumlar,konuşmalar yapılmakta..Sosyal medya çalkalanmakta,insanlar adeta yasa boğulmuş,herkes bir şekilde tepkisini dile getiriyor.Fakat milyonların bu tepkisi,üzüntüsü ne bu vahşetleri bitirecek,nede bu acıları dindirecek.. Kendimizi aldatmayalım.

"İSLAM'IN OLDUĞU GÖNÜLDE NEFRET VE KAVGA OLMAZ"

Çünkü bu katillerde ne Allah korkusu var,nede devlet korkusu.Bu ülkede kimse devletten,devletin polisinden zerre kadar çekinmiyor,Allah korkusu zaten yok.Batı ülkelerinde polise verilen yetkinin nerdeyse zerresi bizim poliste yok.Polis ne yapsın?!

Nasrettin hoca bir köyden geçerken köpeklerin saldırısına uğrar.Köpekleri savmak için yerden taş almak ister,fakat yağan yağmurla yer çamur olmuş ve taşlar yere yapışmıştır,taşları alamaz.Bu nasıl köy böyle,taşları bağlamışlar,köpekleri salmışlar.diye söylenir.

İSLAM DÜŞÜNCESİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDET SÖYLEMİ

Kimileri ‘Kadınlar Allahın emaneti’.. diye bu vahşeti lanetliyor.Ya Allah kadınları bu katil,zalim insan görünümlü yaratıklara,canavarlara mı emanet etti.. Bu yaratıkların  Allahla,dinle,insanlıkla ne alakası var? Hayvandan daha aşşağılık canavarlar.Bunlara öğüt vermek,insan diye muamele etmek boşa kürek çekmektir.

 İSLAM DİNİNDE YERİNİN OLMADIĞINI VE BUNUN MÜSLÜMANLIKLA BAĞDAŞMAZ 

Bir diğer mesele;İşlenen bu kadın cinayetleri,namus cinayetleri başta olmak üzere,kadınlara karşı uygulanan şiddetin ve tüm bu olumsuzlukların İslam Diniyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.Erkeğin kadına şiddet uygulaması,darp etmesi en hafif tabirle utanmazlıktır,soysuzluktur.

"PEYGAMBERİMİZ DÖNEMİNDE KADINA ŞİDDET VE HAKSIZLIK YAPILMAMIŞTIR"

Kaldı ki,Bu vahşeti yapanların dinle,müslümanlıkla ne ilgisi var?Bunların yaptıkları hiçbir dine sığmaz.Bu yaratıklara insan demek bile doğru değildir.

Kur’an ortada,Hazreti Peygamber as ın hayatı apaçık ortada.. Birgün hanımlarına bırakın pamağıyla dokunmayı,hiçbir zaman öfkelendiği dahi görülmemiş,duyulmamıştır.

Hz. Peygamber Veda Hutbesi'nde ümmetini uyardığı ve tembih ettiği hususlardan biri şeytana uyarak tekrar şirke dönmemek, diğeri ise kadınlara karşı güzel davranmak ve onları Allah'ın bir emaneti olarak korumak, kollamak, haklarına riayet etmektir. Kadına karşı şiddet uygulayanlarla töre cinayetleri işleyenler ve işletenler Allah'ın rahmetinden ve Hz. Peygamber'in şefaatinden şiddetle uzaklaşmış olurlar. Hanımını dövenler her şeyden önce Hz. Peygamberi üzmüş, onun ruhuna eziyet vermiş olurlar."

İfk olayında Hazreti Aişe ye münafıklar iftira attı.Medine çalkalandı bu dedi kodu hemen herkesin dilinde.. Hazreti Peygamber as. kırk gün kadar süren bu süreçte Hazreti Aişeyi üzecek bir söz dahi söylememiştir.

Öyleyse hiçbir konuda müslümanım diyen insanların yaptıklarıya İslamı değerlendirmemek ve tüm müslümanları itham etmemek gerek.

Bu canavarların alacağı ceza işedikleri vahşete denk olmalı,yani İDAM,yani kısasa kısas. Başka ceza olmaz.Bu kuduz köpeklerin ıslahı,topluma kazandırılması mümkün değil. Bunun gibi üç beş it meydanlarda idam edilmeli.. İdam cezası ma’şerin vijdanını,özellikle mağdurları rahatlatır.Hemde bu canavarlara ancak bu ceza yakışır.

Hiç olmazsa idam cezası bu çocuk tacizcileri ve kadın katilleri için olmalı.

VİCDAN VE MERHAMETİNİ YİTİRMİŞ BATI TOPLUMU BİZE ÖRNEK OLAMAZ

Aslında idam cezasının önündeki en büyük engel: AB, AB idamı kabul etmez,idam cezası gelirse AB ye almazlar bizi sonra.. Elli senedir bizi binbir bahaneyle oyalayıp durmakta.Bizi çeşitli konularda suçlayanlar bi aynaya, birde ellerine baksınlar.. AB uyum yasaları bize uygun değil,bu elbise bizim bedene uymuyor!

MESELENİN GÜNCEL BOYUTU

Ateş düştüğü yeri yakıyor.Çok azda olsa bazılarının cezaya karşı olmalarını anlamak mümkün değil,yok eğitilmeli,ıslah edilmeli,yok topluma kazandırılmalı.. Ya kangren olan bir uzvun kesilmekten başka yolu var mı ki? Bir sandık meyvenin içinde çürük olanları atmazsan sandıktaki bütün meyveleri çürütür.

Bu yaratık yarın mahkeme de kravat takar.Kendini acındırarak iyi hal den dolayı ceza indirimi de alır. Bu vahşetler de tabi ki bitmez..

Yazık oluyor Özgecanlara,Eminelere… Çocuklara…

                                                                      Halil ŞEKERCİ

                                                                   Esenler  Müftüsü

Bu Makale Sayaç defa okundu


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.