İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.6962
  • Euro döviz kuru 6.3126
  • 05.08.2019
Halil Şekerci Esenler Müftüsü

Halil Şekerci Esenler Müftüsü

Kurban Bayramı Ve Hayvan Hakları

Kurban Bayramından maksat, yakınlaşma ve yardımlaşmadır. Müslümanın amacı, kurbanla Allahın rızasını kazanmak ve insanlara yardım etmektir.

Kurban etini ihtiyaç sahiplerine, yakınlarına ve dostlarına gönderir. Böylece yakınlarla, dostlarla yakınlaşma ve toplumda bir kaynaşma olur.

Kurban Bayramı, et veya kavurma bayramı değil, kurbanın etini buzdolaplarında aylarca iddihar etmekte doğru değildir.

Kurban günü kesilen hayvanların sayısı azalmaz, kasapların kestikleri hayvan sayısı azalır. Bayram günlerinde gerek Hacıların, gerek Müslümanların kestikleri hayvan sayısının onlarca kat fazlası her gün dünya da kesilmektedir.

Her gün kasaplar tarafından kesilen hayvanların etinden sadece durumu iyi olanlar istifade ederken, bayramda kesilen hayvanın etinden aylarca, belki yıl boyu hiç et yemeyen fakirler, yoksullar istifade etmektedir.

Ne hikmetse her Kurban Bayramı gelince hayvan hakları ortaya atılır. Müslümanların kurbanını diline dolayanlar, hatta katliam gibi görenler, bilmeli ki; her gün dünya da milyonlarca hayvana aynı işlem yapılmaktadır.

Dünyanın birçok yerinde hayvanlara yapılan eziyetler kelimelerle ifade edilemez, diri diri kafatası parçalanıp beyni çıkarılan maymunlar, canlı canlı kızaran balıklar. Ya boğa güreşi diye boğaların akıl almaz bir şekilde işkence ile öldürülmesi, horoz dövüşleri, daha neler... Kanlar içinde kalan hayvanları zevkle seyretmekten daha vahşet ne var?

Kesilen milyonlarca hindiye de yazık değil mi, yoksa onların canı yok mu? Kesilen onca çam fidanları... Çevreciler, hayvan severler neden bunlara sessiz kalır da, konu Müslümanlar olunca veryansın ederler? Nedeni basit, çünkü Batılılar tarafından yapılan her şey güzel.

Müslümanların kurbanlarını bahane edip onları hayvanlara eziyet etmekle itham eden ve elhamdülillah bizde Müslüman’ız sözünü de ihmal etmeyen sözde Müslümanlar, Batılıların hayvanlara yaptıkları akıl almaz eziyetleri söz konusu bile etmedikleri gibi, bu zalimlerin ülkeleri nasıl işgal ettiklerini, sömürdüklerini ve her yeri cehenneme çevirip yaptıkları vahşetlerini de görmezler. Arakanda, Doğu Türkistan da yapılan vahşete dünya insanlığı kör, sağır.

İki böcek için seferber olan bu ikiyüzlü yaratıklar, binlerce insanın denizde boğulmasına aldırmadı. Bosna da üç yıl boyunca Sırp katilleri tarafından canavarca katledilen insanların feryadını duymadılar bile.

Irak’a özgürlük getireceğiz diye işgal eden Haçlı yaratıklar bir milyondan fazla insanı katlettiler. Onbinlerce masum insanı Ebu Ğureyb ve Guantanamo denilen bilinmez yerlerde tutup vahşice işkenceye tabi tutmakta ve o insanlardan haber bile alınamamaktadır.

Konuşulacaksa bunlar konuşulmalı, Müslümanların kurbanı değil. Bundan daha vahşet ne olabilir?

Yetmiş senedir ve halen hız kesmeden devam eden katil, zalim yahudilerin, Filistin’i adım adım işgali ve bin türlü eziyetleri, katliamları neden duyulmaz, görülmez, konuşulmaz. İsrail ordusu sivil halkı fosfor ve misket bombalarıyla vururken, güneş gözlükleriyle sevinç çığlıkları atarak seyreden Yahudileri neden kimse görmez, konuşmaz. Vahşetin, canavarlığın zirvesi…

Evet, dünyayı cehenneme çeviren bu katillerden, zalimlerden değil de, Müslüman’ın kurbanını diline dolamak ne kadar dürüstçe..

Dünyada yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri bunca vahşetleri kamufle etmek için, bazen bir köpeğin veya iki hayvanın hayatı için seferber olurlar. Kendilerini kurtarıcı Müslümanları vahşi göstermek için kendi kurup organize ettikleri ve yönettikleri maalesef bazı saf, cahil Müslüman gençlerin de katıldığı İslam adına fakat İslam’la hiç alakası olmayan bu örgütlerin yalnızca Müslümanlara yönelik yaptıkları vahşeti dünyaya seyrettirmektedirler. Bu öyle sinsi ve alçakça bir proje ki, bu sayede: Teröristlerin Müslüman olduğu ve terörün de İslam dünyasından kaynaklandığı algısı oluşturulmaktadır. Ne hikmetse adına Müslüman denilen bu örgütlerin tüm saldırısı sadece Müslümanlara!..

Her yerde mazlum olan, ezilen, öldürülen, yurtları işgal edilen Müslümanlar, fakat terörist olan, zalim olan yine Müslümanlar… Dünyayı cehenneme çeviren vahşi Batı ise kurtarıcı, medeni…

Ne akılıca bir iş!..                                                                                          Halil ŞEKERCİ
                             ESENLER  MÜFTÜSÜ


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.