İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.3652
  • Euro döviz kuru 6.0723
  • 08.01.2017
Halil Şekerci Esenler Müftüsü

Halil Şekerci Esenler Müftüsü

Terörün PANZEHİRİ….

Terörist ve arkasında olan işbirlikçilerine işledikleri suça denk bir ceza verilmelidir. İnsanlıktan çıkmış bu yaratıklara merhamet: Mazlumlara merhametsizliktir.

Acımasız ve vahşice onlarca masum insanları öldürecek, aileleri perişan edip yüreklere bitmez dinmez acılar bırakacak, Ülkenin ve insanların huzurunu bozacak… Ve bu yaratıkları alıp cezaevlerinde besleyeceksiniz!

İçinde yaşadıkları Vatana,Millete ihanet edip savunmasız insanları katleden,Ülkenin askerine-polisine kalleşçe pusu kurup şehit eden fitne-kaos çıkaran teröristlerin cezası: Maide Suresi:Ayet:33 te beyan edilmiştir…

“Allah'a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.”

Bu denli vahşice katliamlar yapan yaratıklar bırakın Müslüman olmayı,insan bile olamaz..

Bu cennet vatanın her ferdi,istediği hayat tarzını,yaşam şeklini,kendisi belirlemekte hür ve özgürdür.

Öyleuse;Herkesin özgürce yaşadığı,seyahat ettiğ,servet ve makam sahibi olabildiği…Bu Ülkede terörün geçerli hiçbir gerekçesi olamaz..Filistin de,Mısırda…olduğu gibi baskı mı var,zulüm mü var?…Peki bu ihaneti,bu fitneyi yapanlar kimlerin adamı? Kimlere hizmet ediyor?..

 Eğlenen masum insanları katleden,asker ve polislerimizi kalleşçe şehit eden hainlerin arkasında olan güçler;İrakta,Suriyede,Filistinde… mazlumlara rahat vermeyen, vahşice katleden aynı emperyalist güçlerdir..

Hele eğlence mekanı olan Reina da ölenlerin çoğunun yabancı (misafir) olması ayrı bir DRAM…

Reina ya yapılan bu vahşi saldırının sebebini, ordaki insanların yılbaşı kutlamalarına ve eğlenmelerine bağlayanlar:Bu alçakça eylemi yaptıranların amacına bilerek veya bilmeyerek hizmet etmekte,onların kirli emellerine destek olmaktadırlar.İslama göre; Eğleniyor, günah işliyor, içki içiyor diye kimse dinden çıkmaz.Ve hiç kimsenin onlara zarar verme hakkı da yoktur.

İlginç olan;teröristlerin elindeki silahlar terörü kınayan,hatta MÜTTEFİKİMİZ olan ülkelerin silahları…!!

Adı ne olursa olsun hepsinin tasması Ülkemiz düşmanlarının elinde.Allah Tüm terör örgütleri ve destekçilerinin kökünü kurutsun.Hepsinin ortak amacı: Ülkenin huzurunu bozmak,zayıflatmak,itibarını düşürmek,dünyada söz sahibi olmasının önüne set çekmek,mazlumlara verdiği desteği engellemek…Şüphesiz İŞİDİN katil,canavar,vahşi de;Peki 40 senedir polisi-askeri alçakça,kalleşçe şehit edenler masum mu? Hepsi de bu güzelim Ülkenin huzurunu bozan ihanet çeteleri…değil mi?

Ne bu,ne öteki katiller sürüsünün yüce İslam Diniyle zerre kadar ilgisi olamaz..Bu yaratıkları organize edenler dahil herkes bu gerçeği çok iyi bilmektedir..Ve bu katiller sahiplerine son derece sadıktırlar.Çünkü onları kaptıkları hiç görülmemiştir,şimdiye kadar…

 Bir kere Hz.Peygamber(a.s)’in hayatı,merhameti,savaşta-barışta,insanlara muamelesi, Savaş sonrası esirlere olan tavrının yanında,savaşta bile olsa sakın kadınları,yaşlıları,çocukları,silahsızları,mabetlere sığınanları öldürmeyin..Emri ortada..

Kur’an ı kerim : “Bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir,bir insanı yaşatmak bütün insanları yaşatmak gibidir.”(Maide 32) .Gereğince Müslümanın amacı insanları yaşatmak olmalı,öldürmek,zarar vermek değil.Hele suçsuz insanları…

Bir savaşta Üsame bin Zeyd şehadet kelimesini söylediği  halde bir adamı öldürür.Peygamber bunu duyunca Üsameye çok öfkelenir, şehadet kelimesini söyleyen birini nasıl öldürdün,yarın Mahşer günü kendini nasıl mazur göstereceksin.Üsame: Ya Resulellah korkudan o kelimeyi söyledi deyince;Kalbini yarıp baktın mı ki,diye tekrar tekrar ona tepki gösterir.. (Buhari,Müslim)

Bir başka sahabi dedi ki;Ya Resulellah savaş halinde bir kafir kılıcıyla vurdu kolumu kopardı ve sonra geri çekilip şehadet kelimesini getirdi,şimdi ben onu öldürmeyeyim mi? Hz.Peygamber:Hayır öldürmeyecksin dedi.Sahabi üç defa konuştu,fakat aynı cevabı aldı…(Buhari,Müslim)

Dolayısıyla adları ve amaçları farklıymış gibi görünse de;Bunları organize edip ortaya salan ve iplerini elinde tutanlar aynı..Amaç ta ortada..

Ülkenin her ferdi,her türlü terörden ve teröristten rahatsızlığını açıkça,sözü dolandırmadan,samimiyetle söylemelidir..Aynı zamanda kimseyi suçlamadan,eleştirmeden,laf sokuşturmadan bu terör belasının çözümü konusunda düşüncelerini de açıkça beyan etmelidir…

Öyleyse Millet olarak dini ve mezhepsel farklılıkları kullanarak bizi birbirimize düşürmek isteyen hainlerin oyununa gelmemeliyiz. Bu gün bize yapılmak istenen tam da budur.

Dini,mezhebi,meşrebi ne olursa olsun;Herkes birbirini olduğu gibi kabul etmeli,yaşam biçimine saygılı olmalı.İfrat ve tefritten,her türlü yobazlıktan da uzak durmalı..

Bir başkasının hayat tarzı,giyinmesi,eğlencesi farklı da olsa saygı duyulmalı.. Her türlü tefrikadan,fitneden ve toplumun huzurunu bozacak olumsuz tavırlardan uzak durmalı..

Yeter ki Vatana ihanet olmasın..Ortak paydamız VATAN olsun..

Allah DEVLETİMİZİ,MİLLETİMİZİ ilelebet payidar kılsın.Birliğimizi,dirliğimizi daim eylesin.İçimizde ki hainlere fırsat vermesin..

    Halil Şekerci/ Esenler Müftüsü
              08.01.2017


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.