İstanbul İstanbul°C
  • Dolar döviz kuru 5.3857
  • Euro döviz kuru 6.0883
  • 20.07.2017

Mazlumların Son Kalesi Türkiye ve Aziz Türk Milleti

Prof. Dr. Mustafa Ünver

 

İlk vahyi Nurdağı’nın Hira mağarasında almış olan Hz. Peygamberimiz (sas), yaşadığı bu olaydan doğal olarak çok etkilenmiştir. Vahiy meleği Cebrail’i (as) kendi suretinde görmüş, kanatlarını tüm göklere yaymış siluetini müşahede etmiş ve sonuçta yaşadığı bu vizyon sebebiyle delirmiş olmaktan dolayı kendinden korkmuştur. Bu karmaşık duygular içinde eşi Hz. Hatice’nin (ra) huzurlu harimine sığınmış ve sevgili eşi onu şu sözlerle teselli etmiştir:

“Allah Teala seni hiçbir zaman mahcup etmez, korkma. Çünkü sen akrabalık bağlarına riayet edersin. Borçlulara yardım edersin. Yoksulların elinden tutarsın. Misafirlere ikramda bulunursun. Doğrulara arka çıkarsın. Muhtaçların sıkıntılarını hafifletmeye çalışırsın.” (Buhari, Bed’ü’l-vahy)

Türkiye’miz ve aziz milletimiz her zaman ümmeti olmaktan şeref duyduğu Hz. Muhammed’in (sas) bu yolunun takipçisi olmuştur. Milletimiz bu hasletini son 15 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daha da yoğun olarak ihya ve tatbik etmiştir. “Dünya 5’ten büyüktür” mottosunu her platformda temsil etmek dünyadaki tüm mazlum milletler için bir ümit ışığıdır. Aynı ahlak anlayışıyla Afrika’daki kardeşlerine el uzatmış, “biz buraya sizi sömürmek için değil, kardeş olduğumuz için geldik” demiştir. Üstelik bu hasbî tavrı sadece Afrika’da değil; Balkan’larda, Orta Asya’da, Orta Doğu’da, kısaca ulaşabildiği mazlum ve mağdur her coğrafyada göstermiştir. Mazlumların son sığınağı olarak Türkiye’miz, milletimiz ve Cumhurbaşkanımız büyük dualar almış, almaya da devam etmektedir.

***

Ülkemiz 15 Temmuz 2016’da ABD, NATO ve AB gibi yapıların açık desteğiyle FETÖ örgütünün kanlı askeri darbe girişimine maruz kalmıştır. Bu alçak darbe girişiminde hain örgüt, milletin tankını bu aziz milletin üstüne sürmüş, milletin savaş uçağından bu millet-i merhûmenin üzerine ateş açmış; milletin meclisine, cumhurbaşkanlığı külliyesine, emniyetine, istihbaratına ağır silahlarla saldırmış, bombalar yağdırmıştır. Hain örgüt 250 civarında millet evladını katlederek şehit etmiş; 2200 civarında memleket evladını yaralamıştır.

Bu aziz millet, vatan mücadelesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın darbeye direnme çağrısına  anında icabet etmiş, sokaklara çıkarak hain darbeyi hayatı pahasına etkisiz hale getirmiştir. Böylece 40 yıldır sözde maneviyat pazarlayarak bu aziz milleti aldatmış olan FETÖ’nün ısrar ve ustalıkla saklamaya çalıştığı hain peçesi deşifre olmuş, gerçek amacı ortaya çıkmıştır. Bu çok alçak ve açık bir hain kalkışmadır. Halen FETÖ sempatizanı olmaya devam eden kimselerden ihanet ve hainlik üzerine kurulu olan bu hakikati anlamaya çalışmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bu hain yolun, katalizör olmak dışında, dinle, imanla, maneviyatla ve ahlakla en ufak bir ilgisinin olmadığını görmek çok mu zordur? Soru çalma, şantajla haraç (himmet) toplama, insanların yatak odalarına kamera ve dinleyici koyma, adam kayırma, düzmece kumpaslarla, yalan dolanlarla suçsuzları cezalandırma, yalanı ve takıyyeyi inanç esası yapma din-i Mübin-i İslam’dan, haşa, en küçük bir onay alabilir mi?

Örgüt lideri F.Gülen’in 20 Ağustos 2016 tarihinde Pensilvanya’da yaptığı konuşmasındaki şu sözleri bu hain yola hala sempati besleyenlere bir şey ifade etmez mi acaba?

“Haçlı'nın ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Çünkü sizinle onlar arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar.”

FETÖ liderinin ABD’de yayınlanmakta olan The Atlantic dergisine 15 Ağustos 2013’te verdiği özel röportajda kendisine sorulan şu soruya verdiği cevap, örgütünün kimler adına çalıştığı konusunda bir fikir vermez mi?

Soru: “Geçmişte Museviler ve İsrail hakkındaki bazı söylemleriniz anti-semitik olarak algılandı. Buna cevabınız nedir?”

Gülen: “Samimiyetle itiraf etmem lazım ki ayet ve hadisleri yanlış anlamış ve yaptığım izahlarda yanılmış olabilirim.”

Peki 23 Eylül 2016’da Alman Die Zeit ve İspanyol El Pais gazeteleri ile Alman haber ajansı DPA'ya Pensilvanya'dan verdiği ortak mülakattaki şu ifadelerine ne demeli?

“Erdoğan’ı, Türkiye’yi AB’ye hazırlama vaadi ve NATO için destekledik. ABD beni bağrına basmıştır. Bu koca millete saygısızlık etmemek için elimi kolumu sallayarak buradan gitmek istemiyorum.”

***

Türkiye Cumhuriyeti istiklali ve istikbali için şu anda en az beş cephede savaşmaktadır. Hem de bunlar eften püften cepheler değil, Türkiye’nin istiklalini yok edip teslim almaya yeminli düşman cepheler. FETÖ’sü, PKK’sı, dış ve iç güçleri hepsi birden Türkiye’yi şer güçlerin önünde diz çöktürmeye ant içmişler. Amaçları önündeki tek engelin Erdoğan olduğunu gördüklerinden onu ortadan kaldırmayı ivedi görev görüyorlar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığında suret-i haktan görünüp arka planda Türkiye’ye diz çöktürmek olan projeyi bilerek veya bilmeyerek uyguluyorlar.

Elbette ülkemiz bu anormal süreçleri bir an önce başarıyla geçmeli ve son tahlilde mutlaka adalet, bilim, liyakat, özgürlük, huzur, güven ve barış adası olmak zorundadır. Bu hedeflere ulaşmış bir Türkiye hem bizler için hem sahiplenilmeyi bekleyen milyonlarca dünya mazlumları için olmazsa olmazdır. Bu hedefe ulaşmak için samimi talep ve tavsiyelerimizi yöneticilerimize her zaman ulaştırmaya çalışacağız. Ama bunu yaparken hassas bir ayrımın da her zaman farkında olacağız: Aziz Türkiye’yi ve milletini yabancı güçler ve yerli işbirlikçileri karşısında asla diz çöktürtmemek. Her zaman devletimizin ve milletimizin istiklalinin yanındayız ve daim duacısıyız.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.